Korak nazaj, da gremo korak naprej - Časovni stroj

Korak nazaj, da gremo naprej - Časovni stroj

Projekt se je izvajal leta 2021

Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje

 

Skupen projekt Mladinskega centra Šentjur, Ljudske univerze Šentjur, Epik teatra in 360peskovnik, ki stremi k medgeneracijskem sodelovanju,
ustvarjanju in socialnemu vključevanju skozi spodbujanje aktivnega preživljanja prostega časa ter bolj skrbno in vestno ravnanje z okoljem v katerem živimo.


Načrtovane aktivnosti:

Za mlade:

  • Okoljski krožek
  • Upcycling delavnice
  • Akcija: "Z vrečko v naravo". Preko družbenih omrežij bomo vabili mlade, da ko gredo na izlet ali sprehod v bližnje gozdove in poleg vzamejo vrečko za smeti ter jo na poti napolnijo s smetmi, ki so po "pomoti" pristale tam. Prvih 50 sodelujočih bo prejelo promocijsko majico.
  • Počitniške delavnice v šestih krajevnih skupnosti občine Šentjur. Povezovanje in sodelovanje otrok in mladih preko socialnih iger, timskih iger in različnih izzivov.
  • Medgeneracijski Nogomet3 in mladinske tekme Nogomet3. Nogomet3 je nogomet brez sodnika. Igralci pred tekmo sami določijo pravila, poleg golov pa točke prinaša še upoštevanje določenih pravil in sodelovanje vseh igralcev. Z igro nogomet3 se spodbuja medsebojno spoštovanje in vključenost vseh sodelujočih, ne glede na njihovo fizično stanje ali pripravljenost, znanje ali neznanje igranja nogometa.
  • Ustvarjanje kulinarične posebnosti
  • Učenje mladih razmišljanja za samostojno življenje po de Bonovih metodah razmišljanja. S programom Mlade glav`ce, modre glavc`e, se mladi učijo spretnosti učinkovite uporabe lastne pameti za vsako šolsko, osebno ali družbeno situacijo.

 

Za starejše:

  • Znaš, nauči drugega (medgeneracijski IKT). Spodbujamo prenos IKT znanja iz mlajše na starejšo generacijo.
  • Pomen komunikacije za zdravje. Predavanje s področja komunikacije, o pomenu nebesedne komunikacije in o jasnosti sporočanja.
  • Ali se teme okolja tičejo vseh nas? Delavnice o okolju in odpadkih. Obravnava stanja na planetu, vpliv posameznikov na to stanje, biotsko raznovrstnost, krožno gospodarstvo in teme, vezane na ravnanje z naravnimi viri in odpadki.
  • Izvedba kuharske delavnice "Divja hrana v kulinariki". Kako vključevati zelišča in zelenjavo v zdravo prehrano.
  • Naravi prijazno vrtnarjenje v flori Kozjanskega parka. Izvedba dveh predavanj "Naravi prijazno vrtnarjenje z okrasnimi trajnicami" ter predstavitev flore Kozjanskega parka.
  • Delavnica "Divja hrana - užitne samonikle rastline". Spoznavanje, nabiranje in priprava samoniklih rastlin.
  • Likovno ustvarjanje. Slikanje naravnih vrednot v naravi - slikanje "en plein air".

 

Medgeneracijsko povezovanje:

  • Renta babi - renta dedi. Medgeneracijska delavnica povezovanja otrok in starostnikov.
  • Izmenjava stvari. Naj stare stvari, kot so vinilne plošče in kasete, knjige, stripi... ne gredo v pozabo.
  • Pogovorni večeri. Na večeru "Časovni stroj" mladi spoznavajo zgodbe starostnikov o življenju nekoč in kako bi stari običaji lahko pripomogli k boljšemu življenju v sodobnem času.
  • Gledališka predstava, ki bo na humoren in satiričen zgradila medgeneracijski most. Življenje nekoč in življenje v svetu moderne tehnologije.

 

Podjetne priložnosti mladih:

  • Predstavitev dobrih praks prepoznavanja priložnosti v lokalnem okolju.
  • Oblikovanje turističnega produkta, poimenovanega Unlock, z elementi sobe pobega na prostem. Namenjen spoznavanju lokalne stavbne dediščine, zgodovine kraja, življenja lokalnih znamenitih osebnosti in ljudskega izročila.

 

Več informacij:

Mladinski center Šentjur
03 747 18 01 ali mladi@ra-kozjansko.si

Povezave:

Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja

Program razvoja podeželja 2014-2020

Las "Od Pohorja do Bohorja"

 

Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje

Aktivnost sofinancirata Evropska unija iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Republika Slovenija v okviru Programa razvoja podeželja 2014–2020.

Znak projekta Časovni stroj.

Znak projekta Časovni stroj.

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Cipra išče prostovoljko_ca preko projekta EVS

CIPRA išče prostovoljko_ca preko projekta EVS

CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp, obvešča, da je odprt poziv za ...

Mladinski inkubator  Te zanima zelena tehnologija? Mladinska izmenjava Low-Tech Camp

Te zanima zelena tehnologija? Mladinska izmenjava Low-Tech Camp

LAZY lab vabi na mladinsko izmenjavo Erasmus+ “Low-Tech Camp”, ki bo ...

Dogodki za mlade

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Občina Šentjur