Projekt Nagrada

Predstavitev projekta Nagrada

Ideja za projekt Nagrada se je pojavila na Mladinskem centru Šentjur. Skozi prvo desetletje delovanja mladinskega centra smo dobro spoznali izzive in ovire, ki čakajo mlade po končani srednji šoli ali študiju, ko je potrebno vstopiti na trg dela in ko se od mladih pričakuje, da pričnejo živeti samostojno. Idejo smo prestavili partnerjem iz Mreže udruga Zagor iz hrvaškega Zagorja, ki pri mladih na Hrvaškem zaznavajo podobne stanje.

Oba partnerja sta se spopadala z izzivom, kako v aktivnosti pritegniti mlade, ki svoj prosti čas preživljajo pasivno, pogosto ob telefonu in računalniku in kako ustvariti podporno okolje, ki bo mladim omogočilo pridobivanje različnih veščin, dalo občutek, da so sprejeti, da pripadajo (da se družijo, spoznavajo različne ljudi) ter da lahko izražajo sebe in ustvarjajo.

Namen projekta, v katerem je sodelovalo več kot 50 mladih, starih med 13. in 29. letom starosti, je bil razviti nova orodja, ki bodo spodbujala mlade, da so aktivni, da se vključujejo v aktivnosti lokalne skupnosti in širše ter da s pridobivanjem novih znanj in veščin osebnostno in karierno rastejo.

Projekt je trajal od 1. 2. 2020 do 30. 9. 2021, v okviru programa Erasmus+ Mladi v akciji, Sodelovanje za inovacije in izmenjavo dobrih praks, Strateško partnerstvo na področju mladine.


Cilji projekta:

S projektom smo želeli povečati aktivno participacijo, opolnomočenje in socialno vključenost mladih v lokalnem okolju.

  1. Razviti nagrajevalni sistem zbiranja točk, ki bo mlade pritegnil, da osebnostno in karierno rastejo. Da pridobivajo različne veščine, da prispevajo k razvoju lokalne skupnosti, se udejstvujejo kot prostovoljci in/ali člani različnih društev, da ustvarjajo lastne projekte ter se ob tem družijo in zabavajo.
     
  2. Razviti usposabljanje mladinskih promotorjev in ustvariti toolkit s pomočjo katerega se mlade pripravlja na vlogo mladinskega promotorja.
     
  3. Z razvojem in oblikovanjem mreže mladinskih promotorjev vzpostaviti skupnost mladih, ki skrbijo za vrstniško informiranje, animiranje in vključevanje mladih v sistem ter jim s tem dati občutek, da pripadajo in da so sprejeti. 

 

Rezultati:

  1. Vzpostavljen nagrajevalni sistem zbiranja točk oz. spletna aplikacija "Nagradi se" in "Nagradivanje mladih", ki mlade spodbuja, da aktivno preživijo svoj prosti čas ter ob tem pridobivajo nova znanja in veščine. Mladi lahko zbirajo točke na petih področjih: Aktiven občan (prostovoljstvo), Moja zanimanja, Omrežen občan (druženje z vrstniki), Moj projekt, Megafon (promocija programa med vrstniki). 
     

  2. Vzpostavljena mreža mladinskih promotorjev, ki prihajajo iz širšega območja delovanja obeh organizacij in skrbijo za informiranje in vključevanje mladih v sistem.
     

  3. Toolkit Mladinski promotor, ki predstavi način delovanja ter povezovanja mladinskih promotorjev ter delavnice za usposabljanje mladinskih promotorjev.

     

 

Povezave na enem mestu:

     
Srečanje mladinskih promotorjev 12. 9. 2020

Testiranje spletne aplikacije

10. 8. 2020
Iskanje idej za nagrade 7. in 11. 8. 2020

Mladinski promotorji - tim building

3. 8. 2020
Mladinski promotorji - spoznavanje iger z Anjo  28. 7. 2020
Uvodno srečanje mladinskih promotorjev  6. 7. 2020
Postani mladinski promotor_ka!  1. 6. 2020
     

 

 

 

 

 

 

 

Nazaj

Zadnje objavljeno

Razpisi in natečaji  Sodeluj na likovnem in literarnem natečaju Moj cajt – moja izbira

Sodeluj na likovnem in literarnem natečaju Moj cajt – moja izbira

Center za mlade Domžale razpisuje likovni in literarni natečaj Moj ...

Mladinski inkubator  Si želiš poletje preživeti v Grčiji ali Španiji in sodelovati na različnih projektih?

Si želiš poletje preživeti v Grčiji ali Španiji in sodelovati na različnih projektih?

Si želiš potovati v Grčijo ali Španijo za 2, 6 ali 12 mesecev? Te ...

Dogodki za mlade

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Občina Šentjur