Najdi svojo pot

Glavne aktivnosti projekta

 

Vzpostavitev podpornega okolja in modela dobre prakse, ki bo mladim v oporo pri postavljanju in realizaciji lastnih ciljev ter iznajdljivosti na trgu delovne sile, v okviru projekta "Najdi svojo pot", se bo izvajalo z naslednjimi (glavnimi) aktivnostmi:

  • Priprava programa

Priprava vsebin in aktivnosti, ki bodo mlade spodbudile, da razmišljajo o življenjskem poslanstvu, svojih sposobnostih in potencialu, jim omogočile razvoj potrebnih veščin in priskrbele potrebne izkušnje ter jih usmerjale pri postavljanju in realizaciji življenjskih ciljev in projektov.

  • Usposabljanje štirih oseb za svetovanje vrstnikom

S pomočjo mentorja se bodo mladi, ki so aktivni v mladinskem delu, skozi redna srečanja, domače naloge, izobraževanjem in različnimi vajami ter debatami pripravili za svetovanje in delo z vrstniki. Tako bodo vrstnikom pomagali in jih podpirali pri načrtovanju in izvedbi njihovih ciljev in projektov.

  • Vzpostavitev mladinske svetovalne pisarne in svetovanje

Priprava načrta dela svetovalne pisarne, ki bo enkrat tedensko, v času uradnih ur, mladim omogočala svetovanje pri doseganju in izkoriščanju lastnih potencialov, pri odpravljanju ovir in prepričanj, ki mlade omejujejo pri doseganju njihovih ciljev.

  • Izvedba dveh mladinskih raziskovalnih projektov

V prvem mladinskem raziskovalnem projektu, se bo raziskovalo strategije in modele ustvarjalnih, inovativnih ljudi, ki so uspešni na različnih področjih.

V drugem raziskovalnem projektu, se bo preučevalo uspešne načine učenja različnih predmetov (od družboslovja do naravoslovja), raziskovalo se bo rabo zaznavnih sistemov pri učenju in metode, kako izboljšati učinkovitost učenja skozi uporabo različnih učnih stilov. Pripravilo se bo tudi mini priročnik za vrstnike.

  • Okrogle mize

Pripravilo in izvedlo se bo tri okrogle mize, katerih gostje bodo ustvarjalni in ambiciozni ljudje, ki so uspeli v življenju in jih bodo mladi izbrali sami.

  • Mesečna srečanja (zastavitev osebnih in poklicnih ciljev)

Mladim se bo omogočilo in spodbujalo redna druženja in srečanja, skozi katera si bodo s pomočjo mentorja zastavili svoj osebnostni ali poklicni cilj in si v času srečevanj prizadevali za njegovo uresničitev. Pri tem bodo drug drugega spodbujali in usmerjali k doseganju le tega.

  • Informiranje o aktivnostih in rezultatih projekta

Ob zaključku projekta se bo izvedlo manjši dogodek, na katerem bodo mladi vrstnikom in javnosti predstavili aktivnosti in rezultate svojih raziskav ter celotnega projekta.

 

Preberite več o projektu "Najdi svojo pot"

Nazaj

Zadnje objavljeno

Mladinski inkubator Cipra išče prostovoljko_ca preko projekta EVS

CIPRA išče prostovoljko_ca preko projekta EVS

CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp, obvešča, da je odprt poziv za ...

Mladinski inkubator  Te zanima zelena tehnologija? Mladinska izmenjava Low-Tech Camp

Te zanima zelena tehnologija? Mladinska izmenjava Low-Tech Camp

LAZY lab vabi na mladinsko izmenjavo Erasmus+ “Low-Tech Camp”, ki bo ...

Dogodki za mlade

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Občina Šentjur